Piknik na Dzikim Zachodzie

0
Fot. J. Jędrysik

W sobotę 11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Tychach odbył się po raz 12. Piknik Rodzinny. W tym roku nosił on tytuł: „Na Dzikim Zachodzie”.

Festyn rozpoczął się od występów artystycznych uczniów klas 1-2.  Był pokaz karate i aikido. Później występowali uczniowie z klas 3-6 oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i Studia Edukacji Muzycznej Multistage. Atrakcją był występ Maka Sapa Singers (tradycyjne pieśni i tańce północnoamerykańskich Indian Lakota).

Po szkolnym placu przechadzali się mali i dorośli Indianie oraz kowboje. Klimat rancza z Dzikiego Zachodu tworzyły zwierzęta hodowlane: króliki, koza i gołębie. Był też indiański namiot oraz kaktusy z… papieru.

Na pikniku powodzeniem cieszył się kiermasz rękodzieła i słodkości wykonanych przez rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły. Było mnóstwo zabaw dla dzieci i rodziców oraz konkurs na najlepsze przebranie. Sprzedawano cegiełki na rzecz SP nr 1. Zabytkową broń prezentowało Muzeum Śląskiego Września 1939, które swoją siedzibę ma w Gimnazjum nr w Tychach (ul. Brzozowa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here