Pił, ćpał, a potem kierował samochodem

0
fot. ilustr. KMP Tychy

Pił, ćpał, a potem kierował samochodem. Wczoraj (15 sierpnia) tyska policja poinformowała o zatrzymaniu w centrum miasta 38-letniego kierowcy auta, który, jak się okazało, był pijany, a na dodatek zażywał wcześniej środki odurzające.

W środku nocy tyscy policjanci znajdujący się na ul. Darwina zatrzymali do rutynowej kontroli przejeżdżający akurat samochód marki Citroen, kierowany przez 38 letniego tyszanina. W trakcie prowadzonych czynności policjanci, jak słyszymy, nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Przypuszczenia te okazały się słuszne. 38-letni mieszkaniec Tychów miał w organizmie prawie promil alkoholu. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli narkotyki: prawie pół grama marihuany oraz ponad 5 gramów amfetaminy.

– Mężczyzna złamał prawo i wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni, decydując się na jazdę będąc nietrzeźwym, a także pod wpływem środków odurzających (potwierdził to pozytywny wynik testu na zawartość narkotyków w organizmie) – informuje Komenda Miejska Policji w Tychach. – 38-latkowi została pobrana krew do szczegółowych badań. Nieodpowiedzialny kierowca narażał tym samym na niebezpieczeństwo zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Teraz o dalszym losie tyszanina zadecyduje prokurator i sąd.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here