Piosenki taty Kazika

0

Piosenki taty Kazika. To jedyny pięcioosobowy… kwartet w Polsce, a być może na świecie. Obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski – Gintrowski – Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego – taty Kazika. Te ostatnie zaśpiewa wspólnie z Kazikiem Staszewskim 2 lutego w Underground Pubie w Tychach (otwarcie bram o godz. 19.00).

Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave’a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza. Zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Krzysztofa Gajdy.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne i perkusja.

W marcu 2012 r. Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika. W zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego głównie z piosenek znanych z płyt Kultu „Tata Kazika”.

Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet Proforma zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina). Kwartet był i jest regularnym gościem na wielu cyklicznie organizowanych imprezach związanych z piosenką poetycką.

Cena biletów na koncert w Tychach: pierwsza pula – 50 zł, druga pula – 55 zł, a w dniu koncertu 60 zł.

UWAGA KONKURS!!! Wyślij na adres: redakcja@noweinfo.pl krótkie uzasadnienie, która piosenka taty Kazika podoba ci się najbardziej. Najciekawsze nagrodzimy podwójnym zaproszeniem na koncert Kazika i Kwartetu Proforma. E-maile można wysyłać do 1 lutego, do godz. 18.00.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here