Piroman i świętokradca

0
37-latek ponownie został zatrzymany w maju br.; fot. KPP Mikołów

Policjanci z Łazisk Górnych zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który 19 maja podpalił dziewięć kontenerów na śmieci. Ponadto łaziszczanin znieważył grób na miejscowym cmentarzu i obraził uczucia religijne innych osób.

Jak informuje nas Klaudia Kempa z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, łaziscy funkcjonariusze zatrzymali podpalacza wiat śmietnikowych. Sprawcą okazał się zatrzymany w marcu br. za to samo przestępstwo 37-letni mieszkaniec Łazisk. W marcu piroman podpalił sześć kontenerów o łącznej wartości 3850 zł. Tym razem łaziszczanin w nocy 19 maja br. podpalił 9 pojemników na odpady komunalne przy ulicach: Mickiewicza, Starej i Kościelnej. Spowodował straty o łącznej wartości ponad 35 tys. zł na szkodę Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Łaziskach Górnych oraz jednej z parafii. Śledczy przedstawili mu zarzuty popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, do których się przyznał.

Jak informuje nas asp. Klaudia Kempa, w trakcie namierzania sprawcy stróże prawa ustalili, że łaziszczanin zamieścił na swoim profilu społecznościowym zdjęcia, którymi sam udokumentował dokonanie przez siebie dwóch innych przestępstw. Na cmentarzu parafialnym w Łaziskach Górnych 37-latek wspiął się na pomnik z figurą Jezusa Chrystusa, będący elementem jednego z grobów. Objął figurę Jezusa, a w drugiej ręce trzymał butelkę wina. Właśnie takie zdjęcie zamieścił w internecie. Jak słyszymy, tym czynem znieważył grób oraz obraził uczucia religijne innych osób.

Jak słyszymy od asp. Klaudii Kempy, policjanci wnioskowali o areszt dla mężczyzny, ale Prokuratura Rejonowa w Mikołowie zastosowała wobec 37-latka jedynie dozór policyjny. Teraz czeka go proces sądowy.
(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here