Pływalnia i aquapark w Tychach już czynne

0
Jeden z basenów Wodnego Parku Tychy; fot. a. ZB

Dzisiaj (19 czerwca) otworzono krytą pływalnię przy ul. Edukacji w Tychach i tyski aquapark. Obiekty te były do tej pory zamknięte ze względu na epidemię koronawirusa. Korzystanie z nich wiąże się jednak z koniecznością uwzględnienia reżimu sanitarnego wprowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia.

Od dzisiaj (19 czerwca) czynny jest tyski aquapark przy ul. Sikorskiego – poinformował nas Michał Pawlak, specjalista PR Wodnego Parku Tychy, zachęcając do zapoznania się z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi wprowadzonymi w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Obowiązuje limit osób przebywających na terenie Wodnego Parku Tychy – zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia to 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu. Osoby z objawami infekcji, kaszlu, z podwyższoną temperaturą i w ogóle złym samopoczuciem nie powinny przychodzić do aquaparku. Wszyscy inni z kolei nie powinni zbliżać się do siebie na odległość mniejszą niż 2 metry. Dotyczy to zarówno strefy wejścia, szatni, jak i np. wanien jacuzzi oraz niecek basenowych. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (czyli noszenia maseczek) w strefie wejścia, toaletach i szatniach. Przed wejściem do stref basenowych i saunowych maseczkę należy zostawić w szafce.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, poinformowała, że od 19 czerwca znowu czynna jest Kryta Pływalnia przy ul. Edukacji. Obowiązują w niej podobnego typu ograniczenia co w aquaparku. W przypadku pływalni liczba osób, które mogą z niej jednorazowo skorzystać, została zredukowana do 52 – z następującymi limitami: do 24 osób w niecce basenu sportowego (maksymalnie 4 osoby na torze), do 20 osób w niecce basenu rozgrzewkowego, do 6 osób w niecce zjeżdżalni, do 2 osób w wannie hydromasażowej. Respektowany musi być obowiązek zasłaniania ust i nosa. Maseczkę (osłonę) można zdjąć dopiero w szatni. Wyłączone będą suszarki do włosów.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here