Po co policjantom walizka edukacyjna?

0
Walizka edukacyjna przydatna w profilaktyce antynarkotykowej; fot, KPP Mikołów
Reklama

Mikołowscy policjanci otrzymali 7 maja walizkę edukacyjną. Za pomocą znajdującego się w niej wyposażenia będą zaznajamiali nauczycieli i rodziców z problematyką narkomanii. Dorośli dowiedzą się jak wyglądają najpopularniejsze narkotyki, jak młodzież je zażywa i jakich akcesoriów do tego używa.

Aby skutecznie walczyć z problemem, jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. Dlatego władze Mikołowa postanowiły udzielić wsparcia miejscowym policjantom poprzez zakup walizki edukacyjnej.

W środku znajdują się przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Walizka zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Dzięki walizce edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza. Policjanci chcą ich edukować, aby wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a piłeczka do golfa młynkiem do marihuany.

Fot. KPP Mikołów

Nowe narzędzie edukacyjne udało się pozyskać dzięki współpracy mikołowskiej policji z lokalnym samorządem oraz jego wsparciu finansowemu (1500 zł). Oficjalne przekazanie walizki przez burmistrza Mikołowa Stanisława Piechulę oraz wiceburmistrz Iwonę Spychałę- Długosz komendantowi powiatowemu policji nadkom. Krzysztofowi Skowronowi, odbyło się 7 maja w ratuszu. W spotkaniu udział wzięli również dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych z Mikołowa, którzy jako pierwsi zapoznali się z wyposażeniem walizki edukacyjnej. Zaprezentował je profilaktyk sierż. sztab. Artur Ceran.

Reklama
Fot. KPP Mikołów

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here