Po kilkunastu godzinach poszukiwań odnaleziono zaginionego 20-letniego mikołowianina

0
fot. policja

Dzisiaj (3 lipca) Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie poinformowała, że sukcesem zakończyła się prowadzona od wczoraj, zakrojona na szeroką skalę, akcja poszukiwania zaginionego 20-letniego mikołowianina.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie odnaleźli zaginionego mężczyznę, o którym informacja trafiła do jednostki niespełna dobę wcześniej. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz psy służbowe. 20-latek jest cały i zdrowy. Mikołowscy policjanci wszystkim zaangażowanym w działania dziękują za udzielone wsparcie.

– Informacja o zaginięciu 20-latka trafiła do mikołowskiej komendy wczoraj ( 2 lipca) po godzinie 15.00 – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. – Natychmiast po zebraniu niezbędnych informacji o mężczyźnie w teren wyruszyły pierwsze patrole. Akcja poszukiwawcza obejmowała teren powiatu mikołowskiego oraz kilku dzielnic Katowic. W godzinach wieczornych komendant KPP w Mikołowie ogłosił alarm dla całej jednostki. Policjanci wszystkich wydziałów i komórek podjęli intensywne działania zmierzające do odnalezienia zaginionego mężczyzny.

W tej zakrojonej na szeroką skalę akcji wzięło udział, jak słyszymy, kilkudziesięciu policjantów z Mikołowa, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także strażacy katowickiej państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Trop za zaginionym podjęły również 4 psy służbowe – policyjne oraz ratownicze ze straży pożarnej.

– Dziś (3 lipca) w godzinach porannych miejscowi kryminalni odnaleźli poszukiwanego mężczyznę, który, jak się okazało, przebywał na terenie Katowic – informuje KPP. – Po wykonanych czynnościach w sprawie, 20-latek trafił pod opiekę rodziny. Pragniemy także podkreślić, iż w każdym przypadku uzyskania informacji o zaginięciu osoby, niezależnie od jej wieku czy okoliczności, policjanci podejmują wszelkie możliwe kroki, zmierzającego do jej jak najszybszego odnalezienia.

Mikołowska policja dziękuję współpracującym służbom, administratorom lokalnych portalów społecznościowych oraz wszystkim tym, których wsparcie i zaangażowanie towarzyszyło policji podczas trwającej kilkanaście godzin akcji poszukiwawczej.

– Szczególne wyrazy uznania kierujemy do kierowcy autobusu linii 695 Zarządu Transportu Metropolitalnego, którego pomoc w podejmowanych przez policjantów działań pozytywnie wpłynęła na wynik akcji – czytamy w komunikacie mikołowskiej policji.

(vis)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here