Po parku na sankach

0
Pszczyńskie saneczkarki, fot. MORiS Pszczyna

W pszczyńskim parku w niedzielę (30.05) można było pojeździć na… sankach. To pszczyńskie mistrzynie saneczkarstwa Julia Płowy, Klaudia Promny i ich koleżanki pomagały najmłodszym zgłębić tajniki tej dyscypliny sportu.

Zapoznawanie z postawami saneczkarstwa na torach naturalnych było prezentem na Dzień Dziecka. Na letnią naukę zaprosiły mistrzynie i medalistki mistrzostw Polski wraz z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie.

Julia Płowy i Klaudia Promny są czołowymi zawodniczkami zawodów międzynarodowych, Zuzanna Orszulik, Weronika Piech i Emilia Krawczyk również mają duże doświadczenie międzynarodowe i krajowe w tej dyscyplinie sportowej.

Zawodniczki z dużym zaangażowaniem, bardzo profesjonalnie przekazywały wielu dzieciom przybyłym z rodzicami do parku podstawowe zasady jazdy na sankorolkach. Były okolicznościowe dyplomy. W organizację imprezy zaangażował się też Krzysztof Orszulik, mieszkaniec Pszczyny, a zarazem członek zarządu Polskiego Związku Sportów Saneczkowych.

fot. MORiS Pszczyna

(r), źródło: MORiS Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here