Pobicie na zlecenie. Matka podżegała do popełnienia przestępstwa

0
Fot. KPP Mikołów
Reklama

Policjanci z łaziskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który na prośbę swojej znajomej wdarł się do mieszkania 75-latka i dotkliwie go pobił. Okazuje się, że było to pobicie na zlecenie, a zleceniodawcą okazała się matka kobiety będącej sąsiadką 75-latka.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, 8 września wieczorem dzielnicowy Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań przy ul. Prusa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że 38-letni mężczyzna wdarł się do mieszkania 75-latka; uderzał go pięściami i dusił, grożąc pozbawieniem życia. W ten oto sposób napastnik zrobił „porządek” z 75-latkiem, który od długiego czasu miał zaczepiać i niepokoić swoją sąsiadkę. W jej obronie postanowiła stanąć 71-letnia matka. Złożyła ofertę 38-latkowi (znała go wcześniej) – za pieniądze miał wymierzyć 75-latkowi „sprawiedliwość”. W efekcie poszkodowany sąsiad córki trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wykonawca zlecenia trafił do policyjnej izby zatrzymań, a 10 września usłyszał aż 3 zarzuty: zakłócenia miru domowego, kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 38-latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Przed sądem stanie także 71-letnia łaziszczanka, która z kolei usłyszała zarzut podżegania do przestępstwa.

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here