Pobiegli dla Aniołów

0

Pobiegli dla Aniołów. Kilkaset osób wzięło dziś (10.12) udział w charytatywnym biegu „Mikołaje – Aniołom”, z którego dochód przeznaczony zostanie na dokończenie budowy Domu Kulejących Aniołów w Piasku pod Pszczyną.

Zarówno start, jak i meta biegu były na drodze dojazdowej do Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Każdy uczestnik mógł pokonać 5 lub 10 kilometrów. Na dystansie pięciu kilometrów swoich sił spróbowali biegacze, rolkarze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy nordic walking. Z odcinkiem 10 km zmagali się natomiast biegacze i zwolennicy chodzenia z kijami. Na starcie każdy uczestnik otrzymał czerwoną czapkę.

Biegaczom kibicowali mieszkańcy Piasku i bandy mikołajowe z Łąki. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal i zjeść grochówkę przygotowaną przez strażaków z miejscowej OSP.

Dom Kulejących Aniołów budują rodzice i przyjaciele dzieci niepełnosprawnych z pszczyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Chcą, by dzieci – w przyszłości, gdy ich rodziców już zabraknie – miały opiekę, życzliwość, swoje miejsce, czyli Dom Kulejących Aniołów. Budowa trwa od 2010 r. Dzięki pomocy mnóstwa osób i instytucji dobiega właśnie końca.

Nazwa „Kulejące Anioły” pochodzi od hymnu osób niepełnosprawnych, którego pierwsza zwrotka brzmi: „Kulejącego widziano anioła/Który po niebie swobodnie szybował/Wszystko się może zdarzyć! – wołał/Jeśli uwierzyć w siebie zdołasz!”.

(reb), źródło/zdjęcia: powiat pszczyński

Dodaj komentarz