Pobiegli dla dzieci z Zameczku

0

Nie przestraszył ich deszcz ani chłód. Ponad 100 osób wzięło dziś (5.10) udział I Goczałkowickim Biegu Charytatywnym „Rycerska Dyszka dla Zameczku”. Pobiegli dla niepełnosprawnych dzieci  z Zameczku w Rudołtowicach.

Biegacze do pokonania mieli 10 km. Osoby uprawiające nordic walking musiały przejść 5 km. Trasę wyznaczono ulicami Goczałkowic-Zdroju.

Start był na terenie Gminnego Ośrodka Rekreacji i Sportu (GOSiR). Wcześniej zorganizowano rozgrzewkę. O godz. 12.00 przedstawiciel Pszczyńskiego Bractwa Kurkowego dał sygnał do startu strzałem z broni czarnoprochowej. Zawodnicy wyruszyli. Nie przeszkadzały im padający deszcz, chłód, błoto.  Biegły i szły osoby w różnym wieku, rodzice z dziećmi w wózkach.

To, co zwracało uwagę na mecie, to  uśmiech na twarzach uczestników – mimo zmęczenia, często mocno ubłoconej i mokrej odzieży. Zawodnicy przekraczający linię mety byli witani brawami, gratulacjami.

– To są dzielni rycerze Zameczku – mówił Radosław Jeleń z GOSiR-u.

Sporo sympatii wzbudził zawodnik w pomarańczowej czapeczce, który – ukończywszy bieg – towarzyszył innym biegaczom w dotarciu do mety.

Medale zawieszali rycerzom na szyjach wójt Goczałkowic-Zdroju Gabriela Placha, przedstawiciel Zameczku (czyli Centrum  Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży) Michał Jochemko i kierownik GOSiR Radosław Jeleń.

Wręczenie nagród za najwyższe miejsca na podium odbyło się na hali GOSiR-u. Uhonorowano najszybszych biegaczy, ale też najszybszych zawodników z Goczałkowic-Zdroju. Wyniki: tutaj.

Zanim odbyły się  bieg główny i nordic walking, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju rozegrano zawody dla dzieci i młodzieży.

Impreza miała cel charytatywny. Jak można było usłyszeć, całkowity dochód z wpisowego będzie przekazany na wsparcie działalności „Zameczku” w Rudołtowicach, którego podopiecznymi są także mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju.

Goczałkowicki Bieg Charytatywny „Rycerska Dyszka dla Zameczku” jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Goczałkowice-Zdrój, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży „Zameczek” w Rudołtowicach oraz firmy Nexteer Automotive.

Patronat medialny nad imprezą objęło m.in. Nowe Info.

(r), zdjęcia Renata Botor-Pławecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here