Pobiegli dla Hospicjum

0
Na trasie Nocnego Biegu po Pszczynie, 12.10.2019, fot. Natalia Modrzewska

Pobiegli dla Hospicjum. W sobotę 12 października odbył się Nocny Bieg po Pszczynie. Po raz czwarty został zorganizowany dla Hospicjum św. Ojca Pio. W imprezie wzięło udział ok. 600 osób.

Biegacze wystartowali o godz. 19.00 i mieli do pokonania dystans  6,7 km. 10 minut po biegaczach wyruszyli kijkarze nordic walking. Trasę wyznaczono w obrębie starówki oraz parku.

Na uczestników czekały liczne atrakcje, jak pokazy taneczno-świetlne oraz koncerty. Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Na najszybszych w obu kategoriach – bieg i nordic walking – czekały puchary i nagrody finansowe. W biegu zwyciężył tyszanin Paweł Kosek, w nordic walking katowiczanin Paweł Słupianek. Wśród kobiet najszybciej do mety dobiegła Katarzyna Golba z Katowic, a w nordic walking Dorota Bagińska (Sławków). Szczegółowe wyniki: tutaj.

Organizatorem biegu było Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, współorganizatorami są Leszek Pławecki oraz Piotr Łapa i Zdzisław Spyra. Dochód z biegu przeznaczony jest na budowę Domu Ojca Pio.

(r), zdjęcia: Natalia Modrzewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here