Pobiegnij dla Gabrysia

0
13-letni Gabryś Haba zachorował na ostrą białaczkę szpikową

Gimnazjum nr 2 im. św. Walentego w Bieruniu zaprasza do udziału w charytatywnym „Biegu dla Gabrysia”. Zawody odbędą się w środę 5 października na kąpielisku Łysina. Oprócz biegu przewidziano też marsz nordic walking. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Gabrysia Haby, ucznia Gim. nr 2, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową.

Program biegu:

• 9.30 – wydawanie numerów startowych,
• 10.00 – początek imprezy,
• 10.10 – rozgrzewka przy muzyce,
• 10.30 – start biegu,
• 12.00 – zakończenie biegu,
• 12.00 –- 12.30 – pyszna zupa i ciasto,
• 12.30 -– 13.00 – loteria fantowa.

Opłata startowa wynosi 13 zł. Więcej informacji u nauczyciela wychowania fizycznego w Gim. nr 2 Dariusza Szulca – tel. 32 216 53 63.

13-letni Gabryś Haba z Osiedla „Homera”, u którego zdiagnozowano ostra białaczkę szpikową, na leczenie potrzebuje 180 tys. zł. To są koszty przekraczające możliwośći finansowe rodziny. Część tej kwoty udało się już zebrać podczas imprez na terenie miasta oraz facebookowej akcji „Daj piątaka na dzieciaka”. Jedna dawka leku, który przyjmuje chłopiec kosztuje 15 tys. zł.

Wszystko zaczęło się od feralnej wizyty u lekarza, w lipcu tego roku. Gabriel trafił tam z sińcami na nogach, bólem pleców oraz naroślami na mostku. Został skierowany na badania do szpitala w Tychach, a następnie na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Rozpoznano u niego ostrą białaczkę szpikową typu M3. Chłopiec miewał problemy z oddychaniem, trafił na oddział intensywnej terapii, a obecnie trwa etap leczenia.

Zgodnie z aktualnie przyjętymi w Polsce standardami leczenia chłopak wymaga pięciu cyklów 4-5 tygodniowej terapii z wykorzystaniem tritlenku arsenu. Koszt całkowitej terapii wynosi około 180 tys. zł. Lek jest bardzo potrzebny, gdyż powoduje remisję choroby, a jego zastosowanie to obecnie najlepsze rozwiązanie na wyleczenie Gabrysia.

Gabriel, zawsze pełen pomysłów i dobrego humoru, dzieli wiele chwil ze swoim starszym bratem, który z niecierpliwością oczekuje na jego powrót do domu. Uwielbia jeździć na rowerze oraz jak każdy młody chłopiec w dobie rewolucji technologicznej, nie wyobraża sobie życia bez  komputera. Jego największym marzeniem jest posiadanie własnego laptopa, na którym mógłby beztrosko pogrywać w ulubione gry.

Gabryś jest podopiecznym Fundacji Iskierka. Można wpłacać datki na jego leczenie:

Fundacja Iskierka, Warszawa 02-460, Daimlera 2, konto: 45 1050 0099 6781 1000 1000 0554 (ING Bank Śląski), z tytułem: „Gabriel Haba”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here