Pobili dla czapki i koszulki klubowej

0
fot. KPP Pszczyna

Zamaskowani mężczyźni pobili 27-latka, a następnie ukradli mu czapkę i koszulkę klubową. Swoje zachowanie tłumaczyli chęcią zdobycia „trofeów” w postaci ubrania z barwami przeciwnej drużyny piłkarskiej.

Jak informuje rzecznik KPP w Pszczynie, do zdarzenia doszło 11 grudnia br. przed jednym z lokali w Łące. Klient, który miał na sobie ubranie z emblematami ulubionej drużyny piłkarskiej, został zaatakowany przez czteroosobową grupę zamaskowanych mężczyzn oraz okradziony. Napastnicy pobili go, a następnie zabrali mu warte 50 zł czapkę i koszulkę klubową.
Pszczyńscy kryminalni zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego rozboju. To mieszkańcy Pszczyny w wieku od 20 do 23 lat. Jeden z nich był już wcześniej notowany i  posiada tzw. zakaz stadionowy. Swoje bezprawne poczynania tłumaczyli chęcią zdobycia „trofeów”, jakimi są ubrania z barwami przeciwnej drużyny piłkarskiej.
Wobec całej czwórki prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.
Źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here