Pobili go, bo nie chciał dołożyć 30 groszy do piwa

0
fot. RB

Tłumaczyli, że zaatakowali go, ponieważ nie chciał dołożyć im 30 groszy do piwa. Ta niewielka kwota i przemoc użyta wobec pokrzywdzonego wystarczyły, aby dwaj 23-latkowie z Pszczyny usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez patrol pszczyńskiej policji we wtorek 19 czerwca przed północą, tuż po zdarzeniu. Pomogli świadkowie, którzy m.in. wezwali na miejsce pogotowie i przekazali policjantom rysopisy sprawców.

Relacjonując mundurowym przebieg zdarzenia podkreślali, że sytuacja wyglądała groźnie. W związku z tym zdecydowali się podejść do pobitego mężczyzny dopiero wtedy, kiedy sprawcy znajdowali się już wystarczająco daleko. Widzieli bowiem ich agresywne zachowanie oraz to, jak biją i kopią leżącego na ziemi mężczyznę po głowie.

Zatrzymani dwaj mieszkańcy Pszczyny byli pijani, jeden miał prawie promil alkoholu w organizmie, a drugi blisko dwa promile. Przyznali, że tego wieczoru wracali ze strefy kibica, gdzie wypili po kilka piw. Będąc w okolicy dworca kolejowego, przy tamtejszym parku, chcieli napić się jeszcze jednego piwa. Mieli jednak za mało gotówki. Dlatego też zaczepili przy sklepie monopolowym przechodnia i zażądali od niego kilku groszy. Kiedy ten odmówił, zaatakowali go.

Pokrzywdzony miał bardzo opuchniętą, zakrwawioną i posiniaczoną od uderzeń twarz. W szpitalu opatrzyli mu rany. W tym przypadku skończyło się na stłuczeniach twarzoczaszki i ranie powieki. Ze względu jednak na fakt, że podejrzani zażądali od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, w myśl prawa karnego, ten czyn należy rozpatrywać w kategoriach usiłowania rozboju. Mogą oni spodziewać się kary do 12 lat więzienia.

(J), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here