Pobili, okradli i nagiego zostawili przy torach

0
Jeden ze sprawców bestialskiego rozboju (w niebieskiej koszulce); fot. KPP Mikołów

Policjanci z Mikołowa zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę, którzy pobili i okradli przypadkowo napotkanego 45-latka. Sprawcy zabrali swojej ofierze wszystkie ubrania i nagiego pozostawili przy torach. 

12 lipca dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że nagi mężczyzna usiłuje wejść do pociągu. Na dworcu kolejowym w Mikołowie funkcjonariusze zastali 45-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego, który nie potrafił dokładnie wyjaśnić, jak znalazł się w tak niekomfortowej sytuacji.

Skradzione rzeczy 45-latka;fot. KPP Mikołów

Wnikliwa analiza wypowiedzi mężczyzny, zeznania świadków oraz przegląd zapisu monitoringu pozwoliły jednak policjantom na wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec Czernicy zatrzymał się na mikołowskiej stacji, gdzie po całym dniu spędzonym w mieście, wieczorem został napadnięty przez grupę trzech mężczyzn w wieku od 31 do 53 lat. Bandyci grozili mu użyciem przemocy oraz pozbawieniem życia. Po pobiciu zabrali mu rzeczy osobiste, w tym dokumenty, kartę do bankomatu, telefon komórkowy, zegarek oraz wszystkie ubrania i w takim stanie pozostawili w rejonie torowiska. W napadzie uczestniczyła także młoda kobieta – 17-letnia mieszkanka Czerwionki-Leszczyn. Pobity mężczyzna miał m.in. rany cięte okolic głowy i ramion oraz obrzęki. Stracił też dwa zęby.

Cała czwórka trafiła w ręce mikołowskich kryminalnych. Mężczyznom przedstawiono kilka zarzutów, głównie rozboju. Tylko jeden z nich przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd przychylił się do złożonego przez śledczych wniosku o tymczasowe aresztowanie sprawców, którzy spędzą w więzieniu najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia. Młoda mieszkanka powiatu rybnickiego będzie odpowiadać za naruszenie nietykalności cielesnej mieszkańca Czernicy. W tym wypadku ustawodawca przewidział karę do roku więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here