Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli narkotyki

0
Skonfiskowane narkotyki_fot. KPP Mikołów

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie poinformowała dzisiaj (22 stycznia) o zatrzymaniu 25-letniego mężczyzny z Orzesza. W aucie, którym jechał, znaleziono narkotyki.

Do zatrzymania 25-letniego mężczyzny doszło podczas kontroli drogowej w środę 20 stycznia kilka minut przed północą na ul. Gombrowicza w Orzeszu. Wewnątrz auta policjanci znaleźli plastikowy pojemnik  z zawartością roślinnego suszu. Niedozwolone substancje 25-latetni kierowca miał również przy sobie, w ubraniu. Mężczyzna przyznał, że znalezione narkotyki należą do niego i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Po zakończeniu kontroli 25-latek został przewieziony do Komisariatu Policji w Orzeszu, a stamtąd trafił do policyjnej izby zatrzymań w Katowicach. 21 stycznia po południu usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

Policja przypomina, że w Polsce obowiązuje zakaz posiadania każdej, nawet najmniejszej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych (powszechnie nazywanych „narkotykami”), w tym marihuany. Posiadanie marihuany jest legalne jedynie w niektórych wyjątkowych przypadkach (cele medyczne – w ograniczonym zakresie, przemysłowe, badania).

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za samo posiadanie marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast przekazywanie marihuany innej osobie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Pamiętać przy tym należy, że rozprowadzanie marihuany wśród osób nieletnich jest zbrodnią – grozi za to kara od 3 do 15 lat więzienia.

– Należy zatem zwrócić uwagę, że jedyną karą przewidzianą przez ustawę jest kara pozbawienia wolności – podkreśla policja. – Ustawa nie przewiduje innych mniej dotkliwych możliwości ukarania sprawcy.

(vis)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here