Podejrzany o pedofilię już w areszcie

0
Mężczyzna podejrzany o pedofilię zatrzymany przez tyską policję, fot. KMP Tychy

Podejrzany o pedofilię już w areszcie. Tyska policja poinformowała dzisiaj (31.05) o zatrzymaniu 53-letniego mężczyzny, którego podejrzewa się, o to że jest pedofilem i napastował seksualnie dziewczynkę. Poszukiwania trwały ponad pół roku. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu wyrok 12 lat więzienia. Na razie przebywa w areszcie.

– Tyscy policjanci z wydziału kryminalnego od listopada zeszłego roku prowadzili czynności w śledztwie nadzorowanym przez tyską prokuraturę – informuje asp. Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Sprawa dotyczyła usiłowania doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. Policjanci, współpracując z ofiarą, sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Wizerunek ten, za zgodą prokuratora, został opublikowany w mediach. Przez cały ten czas funkcjonariusze weryfikowali informacje, które mogły pomóc w ustaleniu sprawcy. Ostatecznie policjanci doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o pedofilię.

To, jak słyszymy, 53-letni mieszkaniec Katowic. Postawiono mu już zarzuty. Złożone przez niego wyjaśnienia spowodowały, że policja i prokuratura wnioskowały o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował podejrzanego na 2 miesiące. Przestępstwo, o popełnienie którego podejrzany jest 53-latek, zagrożone jest karą 12 lat pozbawienia wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here