Podejrzany o usiłowanie zabójstwa

0
fot. KMP Tychy

Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 44-letniego mieszkańca Tychów. 38-latek wpadł w ręce stróżów prawa po kilku godzinach poszukiwań. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić dożywotnie więzienie.

Jak podaje tyska policja, w nocy 7 kwietnia 2021 roku dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na alei Piłsudskiego przemieszcza się mężczyzna z zakrwawioną głową. Na miejsce zostali skierowani policjanci, a także karetka pogotowia, która zabrała rannego w głowę mężczyznę do szpitala.

– W wyniku podjętych czynności jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego 38-latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje rzecznik tyskiej policji.

W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

fot. KMP Tychy

(t), źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here