Podkradała pieniądze z kont klientów

0
Fot. ZB

Zatrzymano pracownicę jednego z banków, która od kilku lat podkradała pieniądze z kont klientów. Kobieta jest podejrzana o szereg nieautoryzowanych transakcji na rachunkach oraz wypłat gotówki.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach ustalili, że w jednym z banków dochodzi do nieprawidłowości.

Analiza zabezpieczonych materiałów dotyczących m.in. dokonanych transakcji pozwoliła mundurowym na zatrzymanie w ubiegłym tygodniu jednej z pracownic banku. Policjanci udowodnili 30-latce, że od 2015 r. dokonała szeregu transakcji oraz wypłat gotówki z rachunków klientów. O sprawie tyska komenda powiadomiła 20 listopada br.

Ze wstępnych szacunków wynika, że kobieta ukradła w ten sposób 70 tys. zł, ale według śledczych ostateczna kwota może być znacznie wyższa. Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, do czasu rozpoczęcia procesu w sądzie, została objęta policyjnym dozorem.

(J), źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here