Podziękowania dla młodych ludzi, którzy złapali złodziei

0
fot. KPP Pszczyna

Podziękowania dla młodych ludzi, którzy złapali złodziei. Starosta pszczyński Paweł Sadza i komendant policji w Pszczynie mł. insp. Piotr Sidzina spotkali się dziś (30.10) z parą młodych ludzi, którzy będąc świadkami kradzieży, nie wahali się zareagować: ruszyli w pościg za złodziejami i doprowadzili do ich zatrzymania.

23-latka i towarzyszący jej w zakupach 28-latek, widząc moment kradzieży artykułów spożywczych w sklepie, nie wahali się ani chwili. Od razu ruszyli za samochodem, którym odjechali sprawcy. Do czasu przyjazdu patrolu policji cały czas jechali za nimi. Nie dawali za wygraną, wiedzieli, że nie mogą spuścić ich z oka. Bez przerwy kontaktowali się też z dyżurnym jednostki policji. Ścigając sprawców, młodzi bohaterowie wykorzystali moment, kiedy mężczyźni chcieli zawrócić. Wtedy bowiem ich samochód uderzył w blokujące wjazd na ulicę metalowe słupki. To zostało natychmiast wykorzystane przez jadącą za nimi parę. Zajechali im drogę i w tej samej chwili nadjechał oznakowany radiowóz. W momencie, kiedy się zbliżał, sprawcy zdołali jednak wycofać i odjechać. Ścigani tym razem przez patrol policji wpadli kilka ulic dalej. Skradziony towar został odzyskany i w całości zwrócony personelowi sklepu.

O wydarzeniu szczegółowo pisaliśmy tutaj.

Dziś młodzi ludzie, którzy ruszyli w pościg za złodziejami, odbierali podziękowania od starosty pszczyńskiego i komendanta policji. Dziękowano młodym ludziom za odważną postawę i gratulowano profesjonalizmu w działaniu.

(r), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here