Pogoń z dobrym zakończeniem

0
Tyszanie wygrali mecz na szczycie Polskiej Hokej Ligi; fot. Łukasz Sobala

GKS Tychy wygrał 16 października na trudnym terenie w Oświęcimiu mecz na szczycie Polskiej Hokej Ligi. Trójkolorowi najpierw doprowadzili do wyrównania, a potem pokonali Unię w rzutach karnych.

W pierwszej tercji nie było wielu sytuacji bramkowych, ale to gospodarze mieli więcej szczęścia. Najpierw Johna Murray’a uratował słupek, po uderzeniu Aleksieja Trandina. Jednak w 19. minucie tyski bramkarz nie miał już nic do powiedzenia. Gola zdobył Luka Kalan, po strzale z nadgarstka.

W drugiej tercji hokeiści Unii wyraźnie się rozpędzali. Zdobyli drugiego gola po kontrze Trandina i Martina Przygodzkiego. Do siatki trafił Eliezer Sherbatov, pakując krążek nad leżącym na lodzie bramkarzem GKS.

Tyszanie obudzili się w odsłony i zaczęli gonić wynik. W 49. minucie na ławkę kar trafił Lassi Raitanen. GKS wykorzystał przewagę. Michael Cichy zagrał do Filipa Komorskiego i ten zdobył bramkę. Po dwóch minutach był już remis. Na listę strzelców wpisał się Alexander Szczechura.

Jako że rozstrzygnięcie nie zapadło ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce, sędziowie zarządzili rzuty karne. Raz trafili gospodarze, a GKS dwa razy. Decydującego karnego wykorzystał Komorski.

Tyszanie wrócili więc z Oświęcimia z dwoma punktami i są liderami tabeli.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:3 k. (1:0, 1:0, 0:2, d. 0:0, k. 1:2)

Bramki:

1:0 – Luka Kalan – Patryk Noworyta (18:04),
2:0 – Eliezer Sherbatov – Martin Przygodzki, Aleksiej Trandin (26:52),
2:1 – Filip Komorski – Michael Cichy, Alexander Szczechura (49:37, 5/4)
2:2 – Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski (51:35),
2:3 – Filip Komorski – decydujący rzut karny.

Minuty karne: 6-4.
Widzów: 750.

Re-Plast Unia: Sauders – Raitanen (2), Pretnar; S. Kowalówka (2), Kalan, Koblar – Glenn, Luža; Sherbatov, Trandin, Przygodzki (2) – M. Noworyta, P. Noworyta; Helenius, Garszyn, Oriechin – Piotrowicz, Krzemień, Malicki oraz Dudkiewicz.

GKS Tychy: Murray – Havlík (2), Pociecha; Gościnski, Komorski (2), Wronka – Seed, Kotlorz; Dupuy, Galant, Marzec – Kogut, Bizacki; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Krzyżek, Rzeszutko, Gruźla oraz Jeziorski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here