Pogrom. Trzecia wygrana z rzędu GKS Tychy

0
Honorowego gola dla tyszan strzelił w końcówce meczu Łukasz Grzeszczyk; fot. Grzegorz Giczel

GKS Tychy pokonał dzisiaj (28 kwietnia) pewnie Wigry Suwałki 5:0 (3:0). Zwycięstwo tyszan na własnym stadionie było trzecim z rzędu, po wyjazdowych wygranych z Sandecją Nowy Sącz 3:1 i Puszczą Niepołomice 3:0.

Na Stadionie Miejskim pierwszego gola z Suwałkami  już w 9 minucie zdobył głową Abramowicz (po dośrodkowaniu Grzeszczyka z rzutu rożnego).

Na 2:0 w 21 minucie podwyższył również głową Jakub Vojtuš. Asystę z prawej strony boiska zaliczył Mańka.

W 35 min. było już 3:0! To była niemal kopia poprzedniej sytuacji bramkowej. Ponownie Mańka dośrodkował z prawej strony do Vojtuša, a ten – tym razem nogą – zdobył gola.

Rywali z Suwałk dobił Łukasz Grzeszczyk. W 67 min. zdobył gola z karnego (po faulu na Jakubie Piątku), a w 90 min. podał z autu do Piątkowskiego i ten precyzyjnym strzałem podwyższył na 5:0.

Po meczu z Suwałkami GKS Tychy awansował na 6. miejsce w tabeli I ligi.