Pogrzeb Henryka Loski – w Tychach wszystko się zaczęło i skończyło

0
Adam Torbicki, Krystyna Loska i Grażyna Torbicka na pogrzebie Henryka Loski w Tychach, 2016 r.; fot. P. Staniek

W czwartek 9 czerwca w Tychach odbył się pogrzeb Henryka Loski, jednego z najwybitniejszych działaczy polskiej piłki nożnej. Były kierownik Górnika Zabrze w okresie jego największych sukcesów zmarł w wieku 83 lat. Był też związany z reprezentacją Polski, kiedy zdobywała medale na mistrzostwach świata. Prywatnie był mężem Krystyny Loski i ojcem Grażyny Torbickiej – gwiazd Telewizji Polskiej. Państwo Loskowie pochodzą z Tychów i kiedyś tu mieszkali. 

Na pogrzebie Henryka Loski w kościele pw. św. Marii Magdaleny – oprócz rodziny – przyszli również znani działacze, trenerzy oraz byli i obecni piłkarze. Sztandar Górnika Zabrze – 14-krotnego mistrza Polski – dzierżył niedawny trener GKS-u Tychy i Górnika Jan Żurek. Wśród żałobników obecny był również legendarny zawodnik tego klubu Stanisław Oślizło. Sztandar PZPN-u trzymał były znakomity piłkarz Grzegorz Mielcarski. Hołd zmarłemu oddali również m.in. były wiceprezes piłkarskiej centrali Eugeniusz Kolator czy były sędzia piłkarski Wit Żelazko. Obecny na mszy żałobnej był ponadto prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

– Kochany tatusiu, tak chciałeś abyśmy się tutaj wszyscy spotkali. Tutaj w tym kościele w Tychach. Tak chciałeś, bo tutaj wszystko się zaczęło. Tutaj poznałeś mamusię, tutaj się zakochałeś – żegnała ojca Grażyna Torbicka.

Po mszy żałobnej urna z prochami zmarłego, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „KWK Ziemowit”, została odprowadzona do grobowca znajdującego się na cmentarzu parafialnym kościoła pw. św. Marii Magdaleny.

SZCZEGÓŁOWĄ RELACJĘ Z POGRZEBU HENRYKA LOSKI OPUBLIKUJEMY W PAPIEROWYM WYDANIU „NOWEGO ECHA”, WE WTOREK 14 CZERWCA. RELACJA BĘDZIE DOSTĘPNA TEŻ W E-WYDANIU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here