Pogrzeb siostry Agnelli

0

We wtorek 8 października w wieku 84 lat zmarła siostra Agnella Kaszuba ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, pełniąca długoletnią posługę w parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach. Pogrzeb odbył się dzisiaj (11 października).

Chyba wszyscy wierni należących do parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach znali elżbietankę siostrę Agnellę. Wyróżniała się niewielkim wzrostem, pracowitością i pokorą. Przede wszystkim jednak tym, że pełniła posługę w kościele św. Jana Chrzciciela ponad 50 lat. Zmarła po ciężkiej chorobie 8 października. Mszę świętą żałobną 11 października odprawiło wielu księży. Kościół był pełen ludzi. Ksiądz proboszcz Piotr Szołtysik, wspominając siostrę Agnellę, podkreślał jej pokorę i pracowitość. 27 września br. obchodzono w parafii jubileusz 60-lecia złożenia przez siostrę ślubów zakonnych. Uroczystość przyspieszono o miesiąc ze względu na chorobę jubilatki.

Siostra Agnella Kaszuba, źródło: Vox Clamantis 2008 r.

– Jej życie było świadectwem – mówi ks. Szołtysik. – Bóg pokazał w ten sposób, że ma swoich uczniów i uczennice, którzy dbają o dobro świata. Oby takich ludzi Pan Bóg jak najwięcej stawiał na naszych drogach. Warto postawić na Pana Boga.

Siostra Agnella pochowana została na cmentarzu parafialnym w Tychach Żwakowie.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here