Półfinały Pucharu Polski. GKS Tychy poza burtą

0

Dziś (27 grudnia) na Stadionie Zimowym w Tychach rozegrano półfinałowe mecze o Puchar Polski w Hokeju na Lodzie. W pierwszym meczu JKH GKS Jastrzębie pokonało Tauron KH GKS Katowice. W drugim spotkaniu TatrySki Podhale Nowy Targ wygrało z GKS Tychy.

Nie udało się hokeistom GKS Tychy po raz dziewiąty wywalczyć prawa do gry o Puchar Polski i to przed własną publicznością. TatrySki Podhale Nowy Targ zaprezentowało się dziś zdecydowanie lepiej, zarówno w ataku, jak i w obronie. Gospodarze w pierwszych 40 minutach mieli sporo okazji do pokonania Przemysława Odrobnego, ale żadnej nie potrafili wykorzystać. Nowotarżanie wygrali 3:0 (1:0, 2:0, 0:0).

Pierwszego gola tyszanie stracili w 8 minucie, po precyzyjnym strzale Kacpra Guzika. Na 2:0 podwyższył w przewadze Krzysztof Zapała. To była 31 minuta meczu. W 37 minucie trzeciego gola dla Podhala zdobył technicznym strzałem przy słupku Krystian Dziubiński.

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Yeronov, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kogut, Kolarz, Jeziorski, Galant, Witecki.

***

W rozegranym wcześniej meczu JKH GKS Jastrzębie pokonało Tauron KH GKS Katowice 4:3 po rzutach karnych (2:0, 1:1, 0:2, 0:0, k 0:2).

Prowadzenie 2:0 po pierwszej tercji katowiczanie zawdzięczali w dużej mierze swojemu bramkarzowi Kevinovi Lindskougowi. Sami wykorzystali jedyny w tej części spotkania okres gry w przewadze i sekundę przed wyrównaniem sił zdobyli bramkę. Tuż przed przerwą podwyższył Patryk Wronka.

W drugiej części sporo się działo pod obiema bramkami. Drużyna z Katowic potrafiła podwyższyć prowadzenie grając w pojedynczym osłabieniu, ale już podwójne skończyło się trafieniem Tomasa Kominka dla JKH.

Wielu emocji dostarczyła trzecie odsłona spotkania. W 53 minucie Kominek zmniejszył stratę jastrzębian, a potem do remisu doprowadził Peter Fabus. Więcej goli – także w dogrywce – nie padło i konieczne były rzuty karne. W nich bezbłędni okazali się hokeiści JKH.

Bramki: 1:0 Janne Laakkonen (13), 2:0 Patryk Wronka (19), 3:0 Martin Cakajik (33), 3:1 Tomasz Kominek (35), 3:2 Tomas Kominek (53), 3:3 Peter Fabus (58). Decydujący karny: Peter Fabus.

Źródło: pzhl.org.pl