Policja poszukuje zboczeńca

0
źródło: KMP Tychy

Policja poszukuje zboczeńca. Tyska policja opublikowała dzisiaj (5 lipca) portret pamięciowy mężczyzny, który pod koniec maja br. na placu zabaw pod Żyrafą w Tychach z pewnej odległości prezentował dwom dziewczynkom czynności seksualne. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Jak informuje dzisiaj (5 lipca) Komenda Miejska Policji w Tychach, 29 maja br. ok. godz. 13.00 na placu zabaw w Miejskim Parku Solidarności (popularnie nazywanym „pod Żyrafą”) obok Urzędu Miasta Tychy, mężczyzna stanął w pewnej odległości od bawiących się dwóch  dziewczynek w wieku 8 i 9 lat i prezentował im czynności seksualne „w celu swojego zaspokojenia seksualnego”. Policjantów zaalarmowała kobieta, której dziewczynki opowiedziały o tym zajściu.

– Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwanie sprawcy, który chwilę po tym, oddalił się z miejsca zdarzenia – informuje KMP w Tychach. – Stróże prawa zaopiekowali się dziewczynkami i odwieźli je do domu, a rodzice złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Obie dziewczynki zostały już przesłuchane przez sąd. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego wykonano rysopis sprawcy oraz jego portret pamięciowy.

Pierwsza z dziewczynek podała następujący rysopis sprawcy:

Portret nr 1 źródło: KMP Tychy
  1. Mężczyzna w wieku około 30-32 lat, wzrost ok. 175-177 cm, krępej budowy ciała, twarz okrągła, cera blada, czoło zasłonięte, brwi blond, proste, średniej szerokości, umiejscowienie średnie, oczy średnio rozwarte, średnio rozstawione, średnio osadzone, ustawienie szpary ocznej skośne ku górze, z fałdą powieki górnej, noś średniej długości, gruby, szpara ustna falista, bródka średnia kulista, bez zarostu na twarzy, ubrany w bluzę z kapturem wkładaną przez górę w kolorach moro (plamy), spodnie dżinsowe szare – portret nr 1

Druga dziewczynka podała taki opis:

Portret nr 2 źródło: KMP Tychy
  1. Mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrost ok. 175-177 cm, krępej budowy ciała, twarz okrągła, cera normalna, czoło zasłonięte, brwi blond, proste, średniej szerokości, umiejscowienie średnie, oczy zielonkawe, średnio rozwarte, średnio rozstawione, średnio osadzone, ustawienie szpary ocznej skośne ku górze, z fałdą powieki górnej, noś średniej długości, średniej szerokości, grzbiet nosa prawdopodobnie prosty, usta średniej długości, grube, szpara ustna falista, bródka mała kulista, na twarzy w okolicy bródkowej i nosowej twarzy posiadał kilkudniowy zarost w kolorze jasnym oraz blizny i pory po trądziku w okolicy policzkowej twarzy, ubrany w bluzę z kapturem w szare plamy, spodnie prawdopodobnie dżinsowe koloru szarego w paseczki – portret nr 2

Komenda Miejska Policji w Tychach (al. Bielska 46) prosi wszystkie osoby mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny prezentowanego na portretach nr 1 i 2 o kontakt osobisty, listowny lub telefoniczny. Informacje należy kierować bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego KMP w Tychach na numer (32) 325-62-80, 112 bądź na dres e-mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl.

(vis)

Dodaj komentarz