Policja skontrolowała w niedzielę kościoły. W dwóch z nich było więcej niż 5 osób

0
fot. RB

Policja skontrolowała kościoły. Jak podaje rzecznik policji, podczas niedzielnych mszy św. w dwóch parafiach w powiecie pszczyńskim została przekroczona dopuszczalna liczba osób.

W dobie pandemii i obowiązujących nakazów policyjne interwencje nie ominęły również kościołów, gdzie odprawiane są nabożeństwa. Jak informuje rzecznik pszczyńskiej policji, w ostatnią niedzielę (5.04), w związku z odebranymi informacjami, policjanci skontrolowali w dwóch kościołach ilość osób uczestniczących w nabożeństwach. Okazało się, że dopuszczalna liczba była większa niż ta, którą przewidują aktualnie obowiązujące przepisy.

– W związku z tym po zakończonej interwencji policjanci sporządzili materiały, które posłużą do przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie. W tej sprawie odpowiednia informacja zostanie również przekazana do sanepidu w celu przeprowadzenia postępowania administracyjnego – relacjonuje rzecznik.

Policja przypomina, że obowiązujące ograniczenia dotyczą również udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym. We mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę (w przypadku pogrzebów – osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy). Obowiązuje  to do 11 kwietnia 2020 r.

Policja zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

(t), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here