Policja użyła broni

0
Policyjny pistolet Glock; zdjęcie ilustracyjne; fot. www.info.policja.pl

Tyscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o pobicie oraz posiadanie marihuany. Podczas ujęcia mężczyzny funkcjonariusze musieli użyć broni palnej. Oddali dwa strzały ostrzegawcze.

Do zdarzenia doszło przed północą 25 września przy ulicy Hierowskiego w Tychach. Dzielnicowi pełnili służbę po cywilnemu. W pewnym momencie usłyszeli głos kobiety wzywającej pomocy. Stróże prawa pobiegli sprawdzić co się dzieje i zobaczyli, jak jeden mężczyzna uderza drugiego ponad metrową, drewnianą deską.

Jeden z policjantów szybko podbiegł i powiadamiając agresora, że jest z policji nakazał mu odrzucić przedmiot. Napastnik nie reagował, nadal bijąc swojego rywala. Wówczas dzielnicowy wyciągnął broń służbową i oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Dopiero wtedy agresywny mężczyzna odrzucił deskę i rzucił się do ucieczki. Napastnik szybko wpadł w ręce policjantów.

Mundurowi wezwali pogotowie do pobitego mężczyzny. Poszkodowany z potłuczeniami ciała trafił na badania do szpitala. Zatrzymany 24-latek był pijany. Badanie trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Okazało się także, że tyszanin posiadał przy sobie marihuanę. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo posiadania narkotyków oraz pobicia sprawcy grozi kara do 2 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here