Policjanci pomagają schronisku dla bezdomnych zwierząt

0
Agnieszka Osior, kierownik schroniska, tyscy funkcjonariusze i pies policyjny Leksus; fot. KMP Tychy

Pracownicy mundurowi i cywilni Komendy Miejskiej Policji w Tychach zorganizowali zbiórkę darów dla Miejskiego Schroniska dla Zwierząt. 4 października przekazali na rzecz bezdomnych psów i kotów suchą i mokrą karmę oraz potrzebne zimą koce i ręczniki.

Dzień przekazania darów nie był przypadkowy. 4.10 obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt.

Tyscy policjanci i cywilni pracownicy komendy oraz ich rodziny cykliczne wspierają schronisko w Tychach. Przed zimą bardzo potrzebne były koce i ręczniki oraz karma.

– Na naszą reakcję długo nie trzeba było czekać. Postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Tychach. Nasze dzieci zaangażowały się w akcję i przygotowały rysunki ze zwierzętami, które przyozdobiły paczki przygotowane dla podopiecznych miejskiego schroniska – mówi Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowa KMP Tychy.

Wraz z policjantami do schroniska przyjechał także funkcjonariusz, który na co dzień pracuje z psem służbowym Leksusem. – On doskonale wie, że pies nie tylko jest towarzyszem w służbie, ale także przyjacielem – mówi B. Kołodziejczyk.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt tyscy mundurowi przypominają, że pies czy kot to nie zabawka, którą można wyrzucić, kiedy się znudzi. Posiadanie czworonoga wiąże się również z obowiązkami. – Na przykładzie przewodnika psa służbowego można zaobserwować jak odpowiedzialna jest to praca. Oprócz treningów indywidualnych z Leksusem, funkcjonariusz zajmuje się także jego pielęgnacją, karmieniem czy dbaniem o czystość w kojcu. Każdego dnia pies musi się także porządnie wybiegać, co wymaga od przewodnika sprawności fizycznej oraz kondycji – mówi rzecznik tyskiej komendy.

Policjanci zachęcają, aby rozważyć możliwość adopcji psa lub kota z tyskiego schroniska.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here