Policjanci skonfiskowali ponad 14 tys. papierosów

0
fot. KMP Tychy
Reklama

Policjanci skonfiskowali ponad 14 tys. papierosów. Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skonfiskowali ponad 14 tys. papierosów oraz prawie 23 kg tytoniu o łącznej wartości ok. 25 tys. zł – poinformowała dzisiaj (1.06) Komenda Miejska Policji w Tychach.

Akcję przeprowadzono na ul. Legionów Polskich w Tychach. Już wcześniej bowiem policja ustaliła, że może tam przebywać 42-letni mężczyzna zajmujący się sprzedażą towaru nielegalnego pochodzenia. Gdy przeszukano samochód tego mężczyzny, znaleziono tam małą hurtownię wyrobów tytoniowych.

– W samochodzie 42-letniego mieszkańca Bytomia znaleziono łącznie 14 200 papierosów oraz blisko 23 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy – mówi st. asp. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach. – Wstępnie oszacowana wartość nielegalnego towaru to około 25 tys. złotych. Teraz o dalszym losie 42-latka zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W samochodzie 42-latka znaleziono nie tylko wyroby tytoniowe, ale również 41-letniego mieszkańca Bytomia. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich celem doprowadzenia do aresztu.

Reklama

(vis)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here