Policjanci uratowali sarniątko. Wypadło z brzucha ciężarnej sarny potrąconej przez samochód

0
Uratowane sarniątko, Fot. KMP Bielsko-Biała/FB/Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom w Bielsku-Białej

Policjanci z czechowickiego patrolu stanęli przed niecodziennym zadaniem. Kiedy ciężarna sarna została śmiertelnie potrącona przez samochód, aby uratować życie młodego sarniątka, musieli odciąć je od pępowiny i przyjąć na świat. Uratowane zwierzę zostało przekazane Ośrodkowi Rehabilitacji „Mysikrólik” – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej.

Do zdarzenia doszło w środę (12.05) późnym wieczorem w Kaniowie na ulicy Jawiszowickiej. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o potrąconej sarnie, z której rozerwanego brzucha miało wypaść młode sarniątko połączone ze swoją martwą matką pępowiną.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a dyżurny bielskiej komendy ustalił z lekarzem weterynarii sposób postępowania z żywym płodem. Dokładne instrukcje zostały przekazane policjantom i kiedy dojechali na miejsce, wiedzieli już dokładnie co robić – relacjonuje rzecznik bielskiej policji.

Policjanci odcięli rozerwaną pępowinę i zawiązali ją zgodnie ze wskazówkami weterynarza. Następnie obrócili młode w taki sposób, aby mogło wykrztusić z siebie wody płodowe i zapewnili zwierzęciu komfort termiczny, okrywając je kocykiem otrzymanym przez zgłaszającego interwencję. Na miejscu okazało się, że martwa sarna miała wewnątrz dwoje koźląt, niestety drugie zdechło na miejscu i nie dało się go uratować.

Na miejsce dojechali pracownicy Ośrodka Rehabilitacji „Mysikrólik” – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej, policjanci przekazali im odratowane zwierzę. Młode sarniątko zostało zabrane do ich ośrodka, gdzie udzielono mu fachowej pomocy weterynaryjnej. Zwierzę zostało uratowane i przeżyło, teraz czeka go rehabilitacja.

Fot. KMP Bielsko-Biała/FB/Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom w Bielsku-Białej
Fot. KMP Bielskp-Biała/FB/Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom w Bielsku-Białej
Fot. KMP Bielsko-Biała/FB/Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom w Bielsku-Białej

(t), źródło: KMP Bielsko-Biała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here