Policjanci zapewnili dom szczeniakom

0
Szczeniaki znalazły już nowe domy; fot. KPP Mikołów

W niecałą dobę siedem szczeniąt znalazło swój nowy dom. Dzięki policjantom z łaziskiego komisariatu psie maluchy mają zapewniony ciepły kąt, pełną miskę, a przede wszystkim kochających opiekunów. Zwierzęta zostały przejęte przez mundurowych, ponieważ dotychczasowi właściciele nie chcieli się nimi zajmować.

Obecnie szczenięta mają około sześciu tygodniu. Są w dobrej kondycji. Według ustaleń mundurowych, dotychczasowi właściciele nie zaniedbywali ich, jednak nie chcieli się nimi zajmować. Miejsce, w którym do tej pory mieszkały to budynek wielorodzinny w Łaziskach Górnych. Dzielnicowy tego rejonu oraz policjanci patrolu bywają tam regularnie z uwagi na częste awantury związane z nadużywaniem alkoholu przez niektórych lokatorów.

Kiedy psie maluchy pojawiły się na świecie, dzielnicowy mł. asp. Michał Czerepkowski podjął inicjatywę pomocy zwierzętom, przynosząc ich właścicielom ciepłe koce oraz karmę. Wtedy właśnie dowiedział się, że szczeniętom przydałby się nowy dom, ponieważ właściciele sami nie podejmą się opieki nad taką ilością psów. Dzielnicowego wspomogła st. post. Kamila Niećko, policjantka miejscowego patrolu.

14 listopada psie rodzeństwo trafiło do komisariatu, a następnie do domu policjantki, która za pośrednictwem mediów społecznościowych rozesłała informację do swoich znajomych.

Na nowych właścicieli czworonogów nie trzeba było długo czekać. Dziś psy mają już nowe domy. Trafiły do Jastrzębia-Zdroju, Wyrów oraz Katowic.

(J), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here