Policyjna akcja „Smog” wymierzona w kopcące samochody

1
źródło: KMP Tychy

Dzisiaj (17 lipca) policja przeprowadza na drogach akcję „Smog”. Chodzi o wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Jak informuje nas st. asp. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach, policjanci będą reagowali nie tylko na emitujące zwiększoną dawkę spalin rury wydechowe, ale i na inne wykroczenia drogowe, związane ze stanem technicznym pojazdów.

– Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów, zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne – mówi st. asp. Kołodziejczyk. – Akcja ma również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

(vis)

1 KOMENTARZ

  1. …i po co ta „akcja”, skoro kierowcy swymi pojazdami smrodzą przez cały rok, zostawiając nieraz „na chodzie”, idąc m. in. do banku podejmować pieniądze, albo kupując gazetę w kiosku, a pojazd sobie „pyka”……Takie kontrole powinna przeprowadzać ITD i straż miejska. Ci ostatni jednak, wola dosłownie polować na kierowców, bo tak jest najprościej……Smog jest obecny przez cały rok, nie tylko w okresie grzewczym,ale patrolu policyjnego nie ma, patrolu straży miejskiej nie ma,, za to smog cały czas jest obecny. „Patrole” samochodowe, to nie sa patrole, to jest „zwiedzanie miasta” za darmo………

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here