Policyjna akcja „Znicz 2019” zakończona

0
fot. ZB

Dzisiaj (4 listopada) zakończyła się czterodniowa policyjna akcja „Znicz 2019”, podczas której policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo na drogach w okresie Wszystkich Świętych. W Tychach w akcję zaangażowanych było ponad 200 funkcjonariuszy.

Akcja „Znicz 2019” trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00, do 4 listopada do godz. 6.00. W Tychach zaangażowanych w nią było prawie 150 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach i niemal 60 strażników miejskich.

– Czuwali oni nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających – informuje KMP w Tychach. – Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie.

W czasie czterech dni trwania akcji policja zanotowała 16 kolizji. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów.

Policja apeluje do kierowców, by zachowali ostrożności na drogach, zaś do pieszych, by stosowali elementy odblaskowe na obszarach zabudowanych i niezabudowanych, dobrze lub źle oświetlonych, bez względu na to czy idą chodnikiem, lub poboczem.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here