Policyjne ćwiczenia na stadionie

0
Ćwiczono strzelanie z broni gładkolufowej (Fot. KMP w Tychach)

Około 200 policjantów uczestniczyło 11 marca w ćwiczeniach na Stadionie Miejskim przy ul. Edukacji. Ich celem było doskonalenie umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez sportowych. Ćwiczenia na stadionie były wyjątkowe, bo z trybun obserwował je niepełnosprawny Patryk, który marzy, żeby zostać policjantem.

W trwającym kilka godzin szkoleniu chodziło przede wszystkim o udoskonalenie współdziałania ze sobą policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, będą interweniować w zwartych pododdziałach.

Tylariera w pełnym rynsztunku (fot. KMP w Tychach)
Tylariera w pełnym rynsztunku (fot. KMP w Tychach)

Najważniejszymi elementami przeprowadzonego treningu było sprawdzenie mobilności pododdziału, jak również tworzenie tyralier. Na zakończenie policjanci odegrali kilka scenek, których założeniem było sprawne zatrzymanie agresywnych kibiców. W ćwiczeniach wykorzystano broń gładkolufową oraz armatkę wodną, która wspiera policjantów podczas tłumienia agresywnych fanów piłkarskich. Tego typu ćwiczenia powtarzane będą cyklicznie.

Działania policjantów obserwował komendant miejski policji insp. Dariusz Nowak 19-letni Patryk, który jest osobą niesłyszącą ale marzy o tym, aby zostać policjantem. Niestety przez swoją niepełnosprawność jest to niemożliwe, dlatego choć w ten sposób funkcjonariusze pomagają mu zbliżyć się do marzeń. Ćwiczenia na stadionie zrobiły na nim ogromne wrażenie.

Trening z armatką wodną (Fot. KMP w Tychach)
Trening z armatką wodną (Fot. KMP w Tychach)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here