Polska – Niemcy 1:0 na stadionie w Tychach

0
Mecz Stadion Miejski w Tychach. Niemcy już na nim grali. W listopadzie 2016 r. towarzysko przegrali 0:1 z Polską; fot. J. Jędrysik

Dziś (15 listopada) na Stadionie Miejskim w Tychach młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała Niemcy 1:0. Gola strzelił Dawid Kownacki.

Do meczu w Tychach Niemcy podchodzili z bilansem 13 wygranych spotkań z rzędu. Podopieczni Stefana Kuntza strzelili też najwięcej bramek ze wszystkich drużyn grających w eliminacjach do młodzieżowego Euro 2017, które będą organizowane w Polsce, m.in. w Tychach.

Do przerwy był bezbramkowy remis. W 57 minucie Polacy wywalczyli sobie rzut wolny blisko pola bramkowego. Po dośrodkowaniu w pole karne, Dawid Kownacki pięknie złożył się do strzału i wpakował z woleja futbolówkę do bramki rywala.

Chwilę później mogło być 2:0, ale do pustej bramki nie trafił Przemysław Frankowski. Piłka odbiła się od słupka.
Od 84 minuty Niemcy grali w osłabieniu. Wychodzącego na czystą pozycję Stępińskiego faulował Timo Baumgartl, a sędzia pokazał mu czerwoną kartkę.

Mecz w Tychach cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na trybunach pobito rekord frekwencji młodzieżówki (11 974 widzów). Wśród widzów był również Zbigniew Boniek, prezes PZPN i Adam Nawałka, trener pierwszej reprezentacji.
Polska – Niemcy 1-0

Bramka: 1-0 Kownacki (57)
Sędzia: Petr Ardeleanu (Czechy).
Żółte kartki: Adam Buksa (Polska), Mitchell Weiser (Niemcy).
Czerwona kartka: Timo Baumgartl (Niemcy, 83-faul).
Widzów: 11 974.

Polska: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński – Przemysław Frankowski (65. Adam Buksa), Radosław Murawski, Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Dawid Kownacki (81. Dariusz Formella) – Mariusz Stępiński (90. Arkadiusz Reca).

Niemcy: Michael Zetterer (46. Timon Wellenreuther) – Mitchell Weiser, Kevin Akpoguma, Niklas Stark (65. Timo Baumgartl), Jeremy Tolian – Leroy Sane, Nadiem Amiri, Janik Haberer, Maximilian Arnold, Levin Oeztunali (66. Hany Mukhtar) – Maximilian Philipp.