Pomogli zabłąkanemu zwierzęciu

0
fot. KPP Mikołów

Pomogli zabłąkanemu zwierzęciu. Do nietypowej interwencji doszło wczoraj (28.10) w Orzeszu przy ulicy Wiosny Ludów. Jak informuje policja, na jedną z prywatnych posesji wszedł daniel. Wystraszone zwierzę nie potrafiło samodzielnie trafić do wyjścia. Na pomoc ruszyli policjanci z miejscowego komisariatu. Udało się uwolnić zwierzę.

Kilka minut przed godziną 11.00 dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał informację o zabłąkanym zwierzęciu, które weszło na prywatną, ogrodzoną posesję i nie potrafiło się z niej wydostać. Na miejsce pojechali dzielnicowi oraz policyjny patrol interwencyjny. Okazało się, że zwierzę to sporej wielkości daniel. Był wystraszony i, mimo podejmowanych przez mundurowych prób nakierowania go do wyjścia, nie umiał opuścić terenu parkingu.

– Policjanci podjęli zatem czynności zmierzające do ustalenia właściciela posesji, który po około dwóch godzinach od zgłoszonej interwencji pojawił się na miejscu i otworzył drugą bramę. W ten sposób nieproszony gość został wreszcie uwolniony i powędrował w kierunku lasu – relacjonuje rzecznik mikołowskiej policji. Jak dodaje, nikomu nic się nie stało, zwierzę nie wyrządziło żadnych szkód i szczęśliwie wróciło do swojego naturalnego, leśnego środowiska.

(t), źródło/fot.: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here