Pomóż Hani Szymborskiej

0
Koncert na rzecz Hani odbędzie się w Underground Pubie

W Underground Pubie (osiedle K, plac Korfantego 1) w piątek 4 listopada o godz. 19.30 odbędzie się koncert trzech grup: Paganda, Aleja Młodych i Badyle. Dochód z niego zostanie przeznaczony na leczenie 3-letniej Hani Szymborskiej z Tychów, która zapadła na ostrą białaczkę szpikową.

Marcin Gołka, pomysłodawca koncertu z portretem Hani
Marcin Gołka, pomysłodawca koncertu z portretem Hani

Pomysłodawcą koncertu jest gitarzysta Marcin Gołka, lider blues-rockowego zespołu Paganda. Oprócz tej tyskiej kapeli wystąpią grające lekkiego i przyjemnego rocka Badyle z Zabrza i Aleja Młodych z Siemianowic Śląskich. Wstęp na koncert będzie bezpłatny, a podczas jego trwania odbędzie zbiórka datków. Kwestował będzie wolontariusz z Fundacji Iskierka, której Hania jest podopieczną. Organizatorzy liczą na hojność publiczności.

Hania Szymborska to pełna energii i ogromnej ciekawości świata trzylatka pochodząca z Tychów. Początkowo Hania podobnie jak jej rówieśnicy całe dni spędzała na zabawie i poznawaniu otaczającej ją rzeczywistości. W sierpniu 2015 r. stan zdrowia dziewczynki uległ znacznemu pogorszeniu. Hania trafiła do szpitala, skąd po wstępnych badaniach skierowano ją na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii GCZD w Katowicach. Powodem był bardzo wysoki poziom leukocytów. Na oddziale padła diagnoza – ostra białaczka szpikowa.

Hania z rodzicami
Hania z rodzicami

Po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu i intensywnej chemioterapii dziewczynka wróciła do normalnego życia w domu. Nic nie wskazywało, że możliwy będzie nawrót choroby… Jednak w kwietniu br., podczas terapii podtrzymującej, pojawił się ból nogi. Dokładniejsze badania niestety potwierdziły powrót choroby. Dla Hani, po trzech miesiącach spędzonych w domu, przyszedł kolejny trudny czas w szpitalu i zintensyfikowane leczenie przygotowujące do przeszczepu szpiku kostnego. Apelujemy o wsparcie Hani i jej rodziny w tym trudnym momencie. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta dziewczynki. Fundacja ISKIERKA, Warszawa 02-460, ul. Daimlera 2. ING Bank Śląski nr konta: 92 1050 0099 6781 1000 1000 0484, cel szczegółowy: „Hania Szymborska”.

Hania Szymborska
Hania Szymborska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here