Poparcie z Tychów dla ks. abp. Jędraszewskiego

1
Klub Gazety Polskiej z Tychów w Krakowie; źródło: KGP Tychhy

Wczoraj (10 sierpnia) w Krakowie Klub Gazety Polskiej w Tychach wziął udział w manifestacji poparcia dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Podczas wizyty w Krakowie członkowie tyskiego KGP złożyli również kwiaty na grobie pary prezydenckiej spoczywającej na Wawelu.

1 sierpnia ks. arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, podczas mszy świętej odprawionej w Bazylice Mariackiej w 75. rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego, fragment swojego kazania poświęcił zagrożeniu jakie niesie ideologia LGBT, nazywając ją „tęczową zarazą” (całe kazanie tutaj). Nawiązał w ten sposób do wiersza pt. „Czerwona zaraza” napisanego 29 sierpnia 1944 r. przez Józefa Szczepańskiego ps. „Ziutek”. Był to ostatni wiersz tego poety. Mówi o daremnym oczekiwaniu przez powstańców warszawskich na pomoc Armii Radzieckiej, która stała na drugim brzegu Wisły, przyglądając się powstańczej agonii.

Metropolita krakowski 1 sierpnia 2019 r. m.in. stwierdził w kazaniu, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

Trzeba było długo na nią czekać (…). Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił ks. abp Marek Jędraszewski

Słowa te spotkały się z ostra krytyką środowiska LGBT i partii lewicowych.

– Klub Gazety Polskiej w Tychach przybył do Krakowa, aby w manifestacji wesprzeć ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w obliczu ataku na jego osobę za słowa prawdy, które wygłosił podczas homilii 1 sierpnia – mówi Janusz Jabłoński, przewodniczący KGP w Tychach. – 10 sierpnia nie mogło zabraknąć wspomnienia tragedii smoleńskiej i pamięci o jej ofiarach. Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Tychach złożyli kwiaty na grobie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej z domu Mackiewicz. Hołd poległym w Smoleńsku oddano modlitwą w milczeniu i chwilą refleksji. W krypcie Srebrnych Dzwonów członkowie KGP z Tychów odwiedzili również twórcę niepodległości Polski marszałka Józefa Piłsudskiego.

(icz)

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here