Popiersie generała wyczyszczone. WKU wyjaśnia, a TZUK żąda sprostowania

0
Wyczyszczone popiersie gen. Stefana Grota-Roweckiego; fot. ZB

W dwutygodniku „Nowe Info” nr 9 z 27 kwietnia 2021 r., w rubryce >>„Nowe Info”, słucham<< (czytelnicy informują, my publikujemy), zamieściliśmy informację (ze zdjęciem) o zanieczyszczonym od dłuższego czasu popiersiu gen. Stefana Grota-Roweckiego przy ul. Cyganerii w Tychach (obok biurowca, gdzie mieści się Wojskowa Komenda Uzupełnień).

29 kwietnia powieliliśmy informację z gazety „Nowe Info” (o czym wyraźnie informujemy w tekście) w wydaniu internetowym i facebookowym, dokumentując tym samym również w sieci zastany przez fotografującego czytelnika niechlubny stan rzeczy. W dniu publikacji w gazecie popiersie było wciąż zanieczyszczone, w dniu publikacji w Internecie było już czyste. W naszej redakcji 30 kwietnia interweniowali w tej sprawie ppłk Wojciech Zdrada – szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tychach i Krystyna Dziuban –  inspektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

E-mail, który otrzymaliśmy z WKU:

„Szanowny Panie Redaktorze, W związku z opublikowaniem w Państwa dwutygodniku artykułu: „Zanieczyszczane popiersie generała” w rubryce: „Czytelnicy informują, my publikujemy” informuję, że Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w poniedziałek dnia 26.04.2021 roku zgłosiła do Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych potrzebę wykonania usługi czyszczenia pomnika gen. Stefana Grota – Roweckiego. Pomnik został wyczyszczony w dniu 28.04.2021 roku, tj. przed ukazaniem się artykułu na stronie internetowej Państwa dwutygodnika.

Pomnik z racji swojego usytuowania (pod drzewem) jest regularnie zanieczyszczany przez ptaki. Jednakże zapewniam, że żołnierze i pracownicy tyskiej WKU dokładają wszelkich starań, aby utrzymywać zarówno pomnik Generała oraz jego najbliższe otoczenie w jak najlepszym stanie. Dlatego też pomnik Generała jest systematycznie doglądany, a wszelkie nieprawidłowości i przypadki zanieczyszczenia są zgłaszane do Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Ponadto informuję, że WKU w Tychach zawsze dbała, dba i dbać będzie o miejsca pamięci narodowej. Zarówno przed pomnikiem Generała jak i innych bohaterów narodowych, przy okazji świąt państwowych oraz ważnych rocznic i wydarzeń zawsze składamy wiązankę kwiatów, zapalamy znicze i oddajemy należne im honory. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tychach ppłk Wojciech Zdrada”

E-mail, który otrzymaliśmy z TZUK:

„Dzień dobry, w nawiązaniu do artykułu pt. ”Zanieczyszczane popiersie generała” zamieszczonego na stronie internetowej „Nowe Info” w dniu 29 kwietnia 2021r., Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach informuje, że w dniu 28 kwietnia br. (tj. środa, czyli na dzień przed pojawieniem się Państwa artykułu w Internecie!), popiersie gen. Stefana Grota-Roweckiego zostało umyte. Nadmieniam, że mycie pomników objęte jest umową i odbywa się wg potrzeb. W związku z powyższym żądamy sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykule. Z poważaniem Krystyna Dziuban, inspektor, Tyski Zakład Usług Komunalnych”

ZB

Zanieczyszczane popiersie generała. Czytelnicy informują, my publikujemy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here