Poranna akcja policji w salonie gier

1
fot. KPP Mikołów

„Policjanci po raz kolejny weszli do salonu gier w centrum Mikołowa przy ulicy Pszczyńskiej i ponownie ujawnili nielegalny biznes. Podczas porannej akcji śledczy zabezpieczyli 3 automaty oraz 500 złotych gotówki przeznaczonej na wypłaty w wygranych” – informuje dziś (30.04) rzecznik KPP w Mikołowie.

Jak podaje policja, Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy prowadzi regularne działania zmierzające do likwidacji procederu nielegalnego hazardu. Jak się okazuje, w tym samym mikołowskim salonie gier właściciel w miejsce uprzednio przejętych automatów wstawił nowe.

Urządzenia wraz z całą dokumentacją trafią do funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bielsku-Białej. Tam zostanie wykonany eksperyment procesowy, który wykaże, czy gry zainstalowane na tych urządzeniach mają charakter losowy, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.

-Zgodnie z ustawą hazardową automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu – podaje policja.

Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.(t), źródło: KPP Mikołów

1 KOMENTARZ

  1. A toitoi dalej stoi na środku chodnika przy nowo wybudowanym parkingu dla autobusów. Podobno miejsce wskazane zostało przez v-ce burmistrza… Brawo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here