Porażka tyszan. Finał wraca do Tychów

0

GKS Tychy w czwartym finałowym meczu uległ dziś (26 marca) GKS-owi Katowice. Mecz numer pięć – w czwartek o 18.00 w Tychach.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla tyszan. Po wznowieniu na buliku Dawid Majoch urwał się obrońcom i mocnym strzałem dał GKS-owi Katowice prowadzenie.

Tyszanie szybko stracili drugiego gola – Tomasz Malasiński przedłużył strzał Jakuba Wanackiego i katowiczanie po dziewięciu minutach gospodarze prowadzili już 2:0.

Podopieczni Andrija Gusowa nie mieli zbyt wielu argumentów i w drugiej tercji stracili kolejne dwa gole – Duszan Devecka najpierw, Andrej Themar niedługo potem.

GKS Tychy stać było tylko na jedną bramkę w drugiej tercji – Jarosław Rzeszutko po indywidualnej akcji pokonał Shane’a Owena.

W trzeciej Rzeszutko trafił jeszcze raz, ale to wszystko co wpadło do bramki katowiczan w tym spotkaniu.

Finał Polskiej Hokej Ligi – mecz nr 4 – 26 marca 2018

GKS Katowice – GKS Tychy 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

5:2 – Dušan Devečka (Jesse Rohtla – Martin Vozdecký), 56:49, 5 na 4

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura, Galant, Mentsiuk, Witecki – Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Kogut – Kotlorz, Bepierszcz, Huovinen, Cichy, Szczechura – Kolarz, Jachym, Klimenko, Komorski, Jeziorski.