Porządkowanie zamieszania w tyskim PiS

0
Andrzej Kściuczyk, nowy szef partii PiS w Tychach; fot. ZB

Dzisiaj (4 grudnia) do Rady Miasta Tychy wpłynęło pismo szefa regionu PiS informujące, że przewodniczącą Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Tychy wciąż jest radna Anita Skapczyk. To zdementowanie informacji podanej wcześniej przez radnego Marka Gołosza. Szef regionu PiS powołał też nowego pełnomocnika partii w Tychach. Został nim radny Andrzej Kściuczyk.

Jakub Chełstowski, pełnomocnik terenowy Prawa i Sprawiedliwości okręgu nr 31 (czyli regionalny szef partii PiS) oficjalnie zabrał głos w sprawie zamieszania, które powstało w tyskich strukturach tej partii. Przypomnijmy, 31 października br. Jakub Chełstowski odwołał Grzegorza Kołodziejczyka (tyskiego radnego PiS) z funkcji pełnomocnika PiS w Tychach (czyli ze stanowiska szefa partii w Tychach) z uwagi, jak usłyszeliśmy, „na problemy ze współpracą w ramach struktur partii”.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy, która odbyła się 28 listopada, radny Marek Gołosz (PiS) poinformował, że na posiedzeniu Klubu Radnych PiS, które odbyło się 31 października br., padły cztery głosy za odwołaniem Anity Skapczyk z funkcji przewodniczącej klubu, ale czworo innych radnych nie wzięło udziału w tym głosowaniu. Zdaniem radnego Gołosza oznaczało to odwołanie Anity Skapczyk z funkcji przewodniczącej Klubu Radnych PiS – o czym publicznie poinformował (szczegóły niżej).

Na reakcję regionalnego szefa partii PiS Jakuba Chełstowskiego nie trzeba było długo czekać. W środę 4 grudnia Anita Skapczyk przekazała Radzie Miasta Tychy pismo J. Chełstowskiego, w którym informuje on (jako pełnomocnik terenowy Prawa i Sprawiedliwości okręgu 31, czyli szef regionalnych struktur partyjnych obejmujących m.in. Tychy), że przewodniczącą Klubu Radnych PiS w tyskiej Radzie Miasta jest radna Anita Skapczyk.

Oprócz tego, jak usłyszeliśmy, Jakub Chełstowski, jako szef okręgu, podjął decyzję na mocy której pełnomocnikiem PiS w Tychach został Andrzej Kściuczyk, tyski radny PiS.

(icz)

Zamieszanie z odwołaniem szefowej klubu radnych PiS w Tychach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here