Postaw na rodzinę

0
Przeciąganie liny w Goławcu; fot. Mirosław Leszczyk

W sobotę, 21 maja, odbyły się w Lędzinach dwa szkolne festyny pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Zarówno w Powiatowym Zespole Szkół, jak i w goławieckim Zespole Szkół w imprezach tych, oprócz społeczności szkolnych, wzięli gremialnie udział rodzice, babcie i dziadkowie uczniów, ale także okoliczni mieszkańcy.

W PZS-ie do głównych atrakcji należały m.in.: wjazd drabiną strażacką na wysokość około 20 m, pokaz sztuk samoobrony, warsztaty programowania robotów i mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami szkoły oraz lędzińskiego magistratu, wygrany przez tę pierwszą.

Strażacy gaszą ognisko; fot. Mirosław Leszczyk
Strażacy gaszą ognisko; fot. Mirosław Leszczyk

Zespół Szkół w Goławcu postawił przede wszystkim na promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, stąd mnóstwo różnego rodzaju konkurencji sprawnościowych, łącznie z przeciąganiem liny pomiędzy dorosłymi a reprezentacją szkoły czy zabaw ruchowych i rozgrywek sportowych, często z udziałem całych rodzin. Oczywiście, nie zabrakło innych atrakcji, w tym przejażdżki na koniu, malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni, klaunów chodzących na szczudłach, a także efektownego gaszenia ogniska przez drużynę OSP Lędziny

Mirosław Leszczyk

Organizatorzy festynu w Goławcu z Michałem Sabatem; fot. Mirosław Leszczyk
Organizatorzy festynu w Goławcu z Michałem Sabatem; fot. Mirosław Leszczyk

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here