Poszedł na grzyby, znalazł niewybuchy z II wojny światowej

0
Policjanci zabezpieczający miejsce znalezienia niewybuchów; fot. KPP Mikołów
Reklama

Mężczyzna, który wczoraj (15 wrzesnia) przechadzał się leśnymi ścieżkami w Mikołowie, oprócz grzybów trafił na niewybuchy z II wojny światowej. Policja apeluje o ostrożność i niebagatelizowanie tego rodzaju znalezisk.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, 15 września po godzinie 14.00  oficer dyżurny otrzymał informacje o grzybiarzu, który w mikołowskich lasach, w rejonie zbiornika wodnego Starganiec, znalazł niewybuchy z okresu II wojny światowej.

We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjanta specjalizującego się w zabezpieczeniach pirotechniczno-minerskich. Wokół znaleziska wydzielono bezpieczną strefę. Okazało się, ze grzybiarz natknął się na pocisk artyleryjski kalibru 150 milimetrów oraz granat moździerzowy kalibru 107 milimetrów. Niewybuchy zostały zabrane przez patrol minerski gliwickiej jednostki wojskowej.

Mikołowska komenda apeluje o ostrożność i przypomina, że nie wolno dotykać, a tym bardziej ruszać i przenosić niewybuchów i niewypałów. Należy o takim znalezisku natychmiast powiadomić policję. Takie niebezpieczne przedmioty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjalistyczne pododdziały saperskie.

DLAP, (pp)

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here