Potrącenie 17-letniego rowerzysty

0
fot. KPP Mikołów

Potrącenie 17-letniego rowerzysty.  Do wypadku doszło wczoraj (1.10) po godz.19.00 w Orzeszu na ulicy Damrota.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca osobowym volkswagenem 28-letnia kobieta, z nieustalonych jak dotąd przyczyn potrąciła prawidłowo jadącego rowerem 17-latka. Poszkodowany ze złamaną nogą trafił do katowickiego szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Mikołowska policja wyjaśnia dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.  Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów należą do wyjątkowo niebezpiecznych. Rowerzysta w konfrontacji z samochodem rzadko kiedy wychodzi z takiego starcia bez szwanku. Poziom obrażeń zwykle zależy od prędkości, z jaką porusza się auto oraz osoba na jednośladzie. Wczorajszy wypadek doskonale obrazuje to stwierdzenie. Przypominamy, że rowerzysta to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Kierujący pojazdami mechanicznymi mają obowiązek respektować przepisy względem kierujących jednośladami dokładnie w ten sam sposób, jak wobec kierujących samochodami – komentuje rzecznik mikołowskiej policji.

fot. KPP Mikołów

(t)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here