Potrącenie kobiety na pasach

0
fot. policja

Potrącenie kobiety na pasach na DK 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Poszkodowana została zabrana do szpitala helikopterem pogotowia lotniczego.

Do zdarzenia doszło dziś (15.11) około południa na DK1 w Goczałkowicach-Zdroju. Jak się dowiedzieliśmy na pszczyńskiej policji, młoda kobieta, mieszkanka Goczałkowic, przechodziła po oznakowanym przejściu dla pieszych. Prowadziła rower. Została potrącona przez forda focusa.

Poszkodowaną zabrał do szpitala helikopter pogotowia lotniczego. Jak się dowiedzieliśmy po południu (17.20) od policji, kobieta nie miała obrażeń zagrażających życiu. Uderzyła jednak prawdopodobnie głową w przednią szybę samochodu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochód jechał lewym pasem, kobieta wchodziła na przejście z lewej strony. Zarówno kierowca forda, jak i piesza byli trzeźwi.

Obecnie będą ustalane szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowcy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność przed przejściem dla pieszych, ale piesi także muszą uważać, nie powinni np. wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here