Potrącenie małego dziecka. Na szczęście to tylko pozorowany wypadek

0
Na szczęście to tylko pozorowany wypadek; fot. RB

Pszczyńscy policjanci włączyli się w promocję akcji Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Akcja prowadzona jest w dniach 16-22 września 2020 r. we wszystkich europejskich krajach. Pszczyńska drogówka przy udziale innych służb ratunkowych pozorowała dziś (18.09) wypadek drogowy z udziałem małoletniego rowerzysty.

Policjanci ze strażakami i ratownikami medycznymi upozorowali wypadek w Pszczynie na ul. Bielskiej. Jak wyjaśniają, ulica ta jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta. Każdego dnia można zaobserwować tam wzmożony ruch pieszy i kołowy.

Dziś przy spowolnionym ruchu drogowym każdy przejeżdżający miał okazję zobaczyć „wypadek”.  Widok dziecięcego rowerka pod kołami samochodu miał działać na świadomość i skłaniać do refleksji.

Policjanci zatrzymywali do kontroli przejeżdżające pojazdy, których kierujący popełniali wykroczenia. Ktoś nie miał zapiętych pasów, w samochodzie kogoś innego nie świeciła żarówka, ktoś w ogóle zapomniał o włączeniu świateł.

Tym razem żaden kierowca nie otrzymał mandatu, lecz każdy otrzymał lekcję pierwszej pomocy. Kierowcy przeprowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową na szkoleniowym fantomie, pod okiem strażaków i ratowników medycznych. Udzielający pomocy dobrze sobie radzili.

Działania te wzbudziły ciekawość przechodniów, którzy zatrzymywali się i aktywnie uczestniczyli w akcji. Otrzymali od policjantów odblaski.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here