Potrącenie na torach

0
Pociąg, który potrącił mężczyznę
Reklama

Dziś (15 marca) ok. godz. 15.30 w Tychach doszło do potrącenia przez pociąg mężczyzny. Został on ranny. Prawdopodobnie zostanie przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak poinformowała nas KM PSP w Tychach, wypadek miał miejsce na łuku torów na wysokości dawnego ZEG-u. Z dalszych informacji uzyskanych od dyżurnego komendy, pociąg potrącił mężczyznę. Ofiara wypadku – w chwili naszej rozmowy z KM PSP – żyła. Czeka go transport Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.
Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, nie można wykluczyć próby samobójczej.

Helikopter LPR, który ma zabrać rannego

Jeden z pasażerów podróżujących tym pociągiem stwierdził, że o wypadku poinformował podróżnych konduktor. Pasażerowie na razie pozostają w pociągu. Według relacji naszego informatora do potrącenia doszło na trasie Szybkiej Kolei Regionalnej, pomiędzy stacją Tychy Zachodnie a dworcem PKP Tychy.

AKTUALIZACJA: Jak informuje nas Barbara Kołodziejczyk z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, poszkodowany mężczyzna ma 45 lat. Nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Policja potwierdza, że była to prawdopodobnie próba samobójcza. Maszynista zauważył mężczyznę przy torach z pewnej odległości i miał więcej czasu na reakcję. Maszynista był trzeźwy.

Reklama

AKTUALIZACJA: Pasażerowie opuszczali pociąg ok. godz. 16.20 z pomocą strażaków.

Ewakuacja pasażerów

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here